Staż zagraniczny – relacja

2 DZIEŃ STAŻU
18.11.2016 r. w piątek, wcześnie rano, po śniadaniu i z drugim śniadaniem w plecaku, uczniowie samodzielnie udali się do swoich firm. W dniu dzisiejszym większość stażystów otrzymała przydział nowych zadań do wykonania. W TNC Technika mechanicy czyścili i bazowali maszyny oraz mierzyli i gwintowali otwory. Pięciu elektryków pracujących w Electro Center zostało podzielonych na dwa zespoły, pracujące w terenie.
Przydzielono im tym razem następujące zadania: mierzenie i cięcie drutu do uziemienia, montowanie uziemienia i izolacji uziemienia, rozmieszczanie rur na przewody, łączenie przewodów w skrzynkach rozdzielczych. Elektronicy w I.D.S

tym razem poznawali zasady tworzenia sieci monitoringi wizyjnego oraz zajmowali się montażem nośników danych w rejestratorach monitoringu wizyjnego. Mieszany zespół mechaniczno – elektroniczny w firmie Vesz – Mont 2000 zajmował się składaniem silników i podłączaniem przewodów do silników. Natomiast mechanicy praktykujący w GNSZ Kft. i w Zömbik fém – és műanyagfeldolgozó wykonywali projekty części mechanicznych w 3D, korzystali w pracy z czujników zegarowych oraz zajmowali się ostrzeniem wierteł frezarskich. W Balluff Elektronika, mechanicy dostali kolejne zadania do wykonania. Były to m.in.: zgłębianie zasad pisania programów CNC, bazowanie tokarek oraz poznanie różnych narzędzi tokarskich. W firmie Tobak Metál Kft. mechanicy wykonywali pomiary za pomocą wysokościomierza, zaznajamiali się z rodzajami noży tokarskich i obserwowali pracę maszyn CNC. W Ferro Trió Bt. nasi mechanicy uczyli się przycinać różne detale oraz zajmowali się sporządzaniem rysunków technicznych w programie komputerowym.
Po obiedzie udaliśmy się na popołudniowe zwiedzanie Veszprém z nauczycielami z zaprzyjaźnionej szkoły. Słoneczko świeciło z całej swojej mocy, co dodatkowo wprawiało nas w znakomite nastroje. Spacer rozpoczęliśmy przejściem przez planty, wstąpiliśmy do zabytkowego budynku teatru i wąskimi uliczkami dotarliśmy do historycznej części miasta, gdzie szczególnie zachwycił nas położony na wysokiej skale zamek, stara studnia, posągi pierwszego króla i królowej oraz kaplica wzniesiona na cześć królowej. Panoramę miasta podziwialiśmy z Wieży Ogniowej, na szczyt której prowadziły strome schody. Po kolacji w pensjonacie, zebraliśmy się w sali głównej, aby podsumować pierwszy dzień naszego pobytu w Veszprém.

Fotorelacja na: https://www.facebook.com/events/1620842994886525/?active_tab=discussion


” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]