Staż zagraniczny – relacja

3 DZIEŃ STAŻU
21.11.2016 r. w poniedziałek pełni energii i gotowi na nowe wyzwania rozjechaliśmy się do swoich firm.  W TNC Technika i w GNSZ Kft. mechanicy m.in. projektowali w programie AutoCAD, obsługiwali tokarki, uzupełniali chłodziwa i gwintowali. Elektrycy w Electro Center dobierali narzędzia do wykonywanych czynności, montowali gniazdka i puszki rozdzielcze, montowali
dodatkowe oświetlenie oraz podłączali elementy elektroniczne do zasilania i analizowali schematy instalacji elektrycznej.  W I.D.S elektronicy zostali przydzieleni do dwóch różnych zespołów. Pierwszy zespół wykonywał trasowanie, montaż przewodów w listwach, montaż czujników przeciwpożarowych, podłączenie instalacji do jednostki centralnej oraz testowanie instalacji, natomiast drugi zespół montował czujniki dymowe i urządzenia sygnałowe oraz wyszukiwał i naprawiał usterki w monitoringu wizyjnym. Mieszany zespół mechaniczno – elektroniczny w firmie Vesz – Mont 2000 zajmował się podłączaniem przewodów w silnikach elektrycznych, składaniem taśmy produkcyjnej, analizowali schematy czujników bezpieczeństwa oraz montowali wyłączniki bezpieczeństwa w drzwiach linii produkcyjnej. Natomiast mechanicy praktykujący w Ferro Trió Bt.  i Zömbik fém – és műanyagfeldolgozó wykonywali pomiary, gwintowali, wymieniali chłodziwo oraz wykonywali części. W Balluff  Elektronika, mechanicy ręcznie i automatycznie piaskowali części mechaniczne, odczytywali rysunki techniczne, szlifowali i sprawdzali zgodność wykonania elementów. W firmie Tobak Metál Kft. zajmowali się pisaniem programów do frezarki, uszczelnianiem wału korbowego, planowaniem głowicy, kuciem tłoków oraz montowaniem silników.
Fotorelacja na: https://www.facebook.com/zst.tarnow/photos/pcb.1623210644649760/1540356619324900/?type=3&theater


” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]