Staż zagraniczny uczniów ZST – PORTUGALIA 2017

Odpoczywamy !

Niedziela 14 maja 2017 r. była następnym dniem odpoczynku od pracy urozmaiconym kolejną wycieczką, tym razem do Viana do Castelo, portowego miasta w północnej Portugali, położonego u ujścia rzeki Limy do Oceanu Atlantyckiego.Tym razem, oprócz grup z dnia wczorajszego dołączyła do nas także grupa z Polski. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od położonego na wzgórzu Sanktuarium św. Łucji (Santuário de Santa Luzia), skąd ponadto roztaczał się cudowny widok na miasteczko oraz ocean. Po zwiedzeniu miasteczka i obfitym lunchu (punkt 13.00, a jakże, ta godzina na posiłek obowiązuje także w weekendy;-) ) pojechaliśmy na nabrzeże, skąd był bardzo dobry widok na okazały żelazny most zaprojektowany przez słynnego francuskiego architekta Gustava Eiffela, łączący Viana doCastelo z Santa Maria Maggiore.Robił wrażenie! No a potem wreszcie ocean i plaża!!! Pogoda mogłaby być lepsza, słońca więcej, ale za to woda była ciepła, więc troszkę pochlapaliśmy się nawzajem;-) Pograliśmy też w piłkę i podziwialiśmy windsurfingowców w akcji.Fale były ogromne. Nie bez powodu nasz przewodnik ostrzegał nas tuż przed wejściem na plażę, że ocean to prawdziwy „monster”.
I tak cudownie minęła nam niedziela 🙂

” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]