Staż zagraniczny uczniów ZST – PORTUGALIA 2017

Szósty dzień pobytu w Portugalii 🙂

15 maja 2017 r. (poniedziałek), po dwóch dniach relaksu, z nowym zapasem sił wróciliśmy do pracy :). Elektronicy programowali centrale przy pomocy komputera lub klawiatury systemowej,  odczytywali usterki w systemie alarmowym z szyfratora i usuwali je (wymiana akumulatora, wymiana bezpiecznika), ulepszali szczegółowe projekty instalacji elektronicznych. Elektrycy przygotowywali podzespoły  do montażu na szynie TH35 w rozdzielni, montowali podzespoły według  schematu ideowego, testowali układ sterowania z wykorzystaniem miernika cyfrowego, układ siłowy,  dokonywali nastawy zakresów pracy podzespołów czasowych i zabezpieczających. Ponadto  przygotowywali szkice instalacyjne, schematy montażowe i posługiwali się projektami, aby określić lokalizację elementów wykonywanych układów. Nie trzeba było nam przypominać o przestrzeganiu zasad BHP, coraz sprawniej pisaliśmy sprawozdania, robiliśmy notatki w dzienniczkach stażu.
Po kolacji poszliśmy na zakupy spożywcze do sklepu PingoDoce, odpowiednika naszej Biedronki. W końcu Biedronka wywodzi się z Portugalii! Chyba więcej ludzi w Bradze niż w Tarnowie robi tam zakupy, gdyż kolejki do kas były baaardzo długie, wszystkie kasy czynne.Numer wolnej kasy, do której można było podejść, był wyświetlany na monitorze, co usprawniało obsługę zakupowiczów. I tak zaopatrzeni w rozmaite przekąski, zamieniliśmy nasze pokoje w mini sale kinowe aż do chwili, gdy nadeszła pora ciszy nocnej…

” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]