Staż zagraniczny uczniów ZST – PORTUGALIA 2017

Kolejny dzień pracy 🙂

16 maja 2017 r. (wtorek)elektronicy programowali urządzenia elektroniczne, instalowali oprogramowania w urządzeniach elektronicznych, dokonywali regulacji urządzeń elektronicznych, testowali/sprawdzali projekty i tworzyli przyjazny dla użytkownika interfejs. Elektrycy natomiast naprawiali maszyny i urządzenia oraz planowali kolejne czynności podczas  naprawy. Praktycznie wykorzystywali wiedzę z zakresu instalowania i uruchamiania urządzeń elektrycznych, pracy przy obsłudze urządzeń elektrycznych.  Dokonali okresowej konserwacji urządzeń elektrycznych, posługiwali się instrukcją obsługi i dokumentacją serwisową naprawianych urządzeń. Obsługiwali testery, mierniki  i programy stosowane przy naprawach. Wszyscy pisaliśmy sprawozdania techniczne, rysowaliśmy schematy,stosowaliśmy zasady BHP.
Po pracy udaliśmy się do największego w Bradze centrum handlowego Braga Parque. Poszliśmy na piechotę, gdyż na mapie wyglądało to całkiem blisko. Tymczasem w jedną stronę był to ponad półgodzinny, żwawy marsz. Jak to dobrze, że byliśmy już po kolacji i mieliśmy siłę! Ale przy okazji zwiedziliśmy uliczki poza ścisłym centrum Bragi.  Po udanych zakupach wracaliśmy do naszego hotelu przy zapadającym już zmierzchu, ruch znacznie zmalał, jakoś tak wyciszyliśmy się. A że droga z powrotem biegła pod górkę, zmęczenie narastało, więc gdy w końcu dotarliśmy do hotelu, szybko uzupełniliśmy dzienniczki stażu i padliśmy zmęczeni na łóżka.

” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]