SUKCES KOSZYKARZY ZST

01.04.16 w hali sportowej MOSiR Bochnia odbył się finał wojewódzki licealiady w koszykówce chłopców. Świetnie w tych zawodach spisała się drużyna naszej szkoły zajmując II miejsce. W stawce najlepszych 6 szkolnych zespołów Małopolski ZST pokonał LO Bochnia 40-12, I LO Gorlice 35-30 oraz LO Nowy Targ 30-26. Ostatni pojedynek z VII LO Kraków decydował o I miejscu w turnieju. Początkowo nasza drużyna prowadziła nawet 8 punktami. Do przerwy nasza przewaga stopniała do 1 punktu. W drugiej części gry rywale skutecznie wykorzystali przewagę wzrostu i ostatecznie mecz zakończył się ich 8 punktowym zwycięstwem. W tegorocznych rozgrywkach nasz zespół rozegrał 14 spotkań, z czego 13 wygrał a tylko 1 przegrał. W finale naszą szkołę reprezentowali: Sebastian Bogusz, Paweł Zaczkiewicz, Adrian Szwed, Daniel Siedlik, Artur Bednarz, Bartłomiej Kiełbasa, Kamil Tadel oraz Igor Kłusek. Opiekunem zespołu był Zbigniew Chmura.