Szachiści na drugim stopniu podium

Przed turniejowy ranking zespołów wskazywał trzech faworytów szachowych mistrzostw Tarnowa w ramach Licealiady. Oprócz zespołu ZSME (najwyższy ranking) i I LO  we wspomnianej trójce znalazła się też drużyna ZST. Rzeczywistość w dużej mierze potwierdziła przypuszczenia. W stawce 12 zespołów najlepsza okazała się drużyna I LO. Srebrne medale wywalczyli zawodnicy ZST a brązowe ZSME. Nasza pierwsza drużyna odniosła 6 zwycięstw (z XXI LO, ZSEG i V LO po 4-0, z ZST (drugi zespół), ZSEO i ZSME po 3-1) i doznała jednej porażki z I LO 1.5-2.5.  W składzie naszej medalowej drużyny wystąpili: Wojciech Płaneta 4N (6.5 punktu na 7 możliwych), Wiktor Kryzia 1IA (7 na 7), Marcin Drzyzga 2A (5 na 7) i Angelika Złotowska 2I (4 na 7).

W związku z rosnącą popularnością szachów w naszej szkole, w  zawodach wzięła udział również druga drużyna ZST. Osiągnęła ona całkiem dobre rezultaty. Pokonała VII LO i ZSB 4-0 oraz II LO 3-1, zremisowała 2-2 z ZSEO i przegrała z ZST 1, ZSME i I LO.  Ostatecznie zespół ten zajął wysokie 5 miejsce. Dorobek punktowy zawodników 2 drużyny: Piotrowski Tomasz 3IB (3 na 7), Ogórek Tomasz 2IB (5 na 7), Prendota Przemysław 4IA (4 na 7) i Pawula Monika 3IA (2 na 7).