Szkolne Dni Kultury – 5 dzień -Szkolny Turniej Szachowy

Szymon Pieczonka mistrzem ZST w szachach

W dn. 23.02.23 w świetlicy szkolnej odbył się finałowy turniej o mistrzostwo ZST w szachach.  Wystartowało w nim 24 zawodników. Liderem przed ostatnim  turniejem był Piotr Grabowski (4N), który we wcześniejszych 2 turniejach wypracował sobie 1,5 punktu przewagi  nad rywalami. Jednak ostatni turniej nie przebiegał po jego myśli. Dość szybko stratę do lidera odrobił Szymon Pieczonka, który przed ostatnią rundą wysunął się na prowadzenie. Swój ostatni mecz Szymon przegrał  z  S. Kosibą i wtedy pojawiła się ponownie szansa dla P.Grabowskiego na zdobycie tytułu. Jednak Piotrek nie wykorzystał szansy i dość nieoczekiwanie przegrał z niżej notowanym, ale bardzo walecznym Kacprem Habryło.  Najskuteczniejszym zawodnikiem ostatniego turnieju okazał się Sebastian Kosiba, który dzięki temu w klasyfikacji generalnej awansował na miejsce 2-3.

Najwyższe miejsca w klasyfikacji końcowej mistrzostw (suma punktów z 3 turniejów):

1.Szymon Pieczonka  13.5

2-3. Piotr Grabowski, Sebastian Kosiba 13

4. Kacper Wolski 11.5

5-6.  Bartosz Borowa, Hubert Małek  11