ZST

Szkolny konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych

Dnia 3.03.2017  odbył się szkolny konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych. Jest to impreza mająca w ZST wieloletnią już tradycję. Uczestnikami konkursu było pięć dwuosobowych zespołów klasowych wyłonionych na drodze wcześniej przeprowadzonych eliminacji.  Uczestnicy rywalizowali ze sobą w kilku konkurencjach, sprawdzających ich wiedzę na temat kultury, zwyczajów, historii i muzyki czterech krajów anglojęzycznych: Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Kanady i Australii. Jury w składzie: mgr Katarzyna Niemiec, mgr Bożena Jaskólska i mgr Teresa Moczyróg skrupulatnie oceniało odpowiedzi i podliczało uzyskane przez zespoły punkty aby ostatecznie wyłonić zwycięską dwójkę…
Jeśli jesteście ciekawi z jakimi pytaniami musieli radzić sobie uczestnicy, zajrzyjcie do ostatniego wydania gazetki szkolnej, gdzie zamieszczono kilka konkursowych przykładów i sami sprawdźcie swoją wiedzę.
Oto jak przedstawiają się wyniki:
1 miejsce – 39p: Krzysztof Kopek i Jakub Wojtaś, kl.2Ia 
2 miejsce – 36p: Jan Witek, Bartosz Moryń, kl.2A
3 miejsce – 33p: Kacper Wiśniewski i Jakub Golik kl. 2E
4 miejsce – 32p: Sebastian Solak, Wojciech Kowalczyk kl. 2A
5 miejsce – 23p: Marcin Drzyzga, Przemek Kozioł kl.1A
Konkurs przygotowała i prowadziła mgr Beata Kotaś.
Serdeczne podziękowania dla obsługi technicznej: Marcina Godawskiego z klasy 3N i Tomasza Kozioła z klasy 2E.


fot. Aleksandra Mirek 1f, Beata Michalik 1f

” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]