Logo - SKT "Wehikuł"

Szkolny Rajd Górski ZST

Zarząd Szkolnego Klubu Turystycznego PTTK „WEHIKUŁ”
wraz z Dyrekcją oraz Radą Rodziców ZST
zapraszają na największą szkolną imprezę turystyczną

SZKOLNY RAJD GÓRSKI ZST „Babiogórski Wehikuł”

w dniach 25-27 maja 2018 r. w Beskidzie Żywieckim.

Więcej informacji na stronie Klubu i w Regulaminie Rajdu.


Szkolne Rajdy Górskie ZST pn. „Wehikuł” to główna impreza krajoznawczo-turystyczna ZST organizowana przez Szkolny Klub Turystyczny PTTK „Wehikuł”. Mogą w niej brać udział uczniowie oraz absolwenci ZST. Kilkakrotnie na tą cykliczną imprezę szkolną zapraszaliśmy gimnazjalistów, promując w ten sposób naszą Szkołę.
Poprzednie edycje „Wehikułu” odbyły się w Bieszczadach (2011), Pieninach (2012), Górach Świętokrzyskich (2013), Beskidzie Żywieckim (2014), Beskidzie Śląskim (2015) i ostatnio, w roku Jubileuszu 25-lecia SKT (2017), powróciliśmy w Bieszczady. Tym razem będziemy wędrować ponownie po szlakach Beskidu Żywieckiego. Zdobędziemy najwyższe szczyty polskich Beskidów: Babią Górę – Diablak (1725 m n.p.m.) i Pilsko (1557 m n.p.m.). Będziemy zwiedzać Elektrownię Szczytowo-Pompową na Górze Żar (gdzie przedmioty „toczą się pod górę”), Muzeum Browaru Żywiec oraz papieskie Wadowice.