„TRAMP – 90 LAT ZST”

Szkolny Klub Turystyczny PTTK „Wehikuł” włączając się w obchody Jubileuszu Szkoły zorganizował tradycyjny Jesienny Rajd Górski pod nazwą „TRAMP – 90 LAT ZST”. Impreza ta od wielu lat odbywa się w Sudetach. W tym roku, w dniach 24-27 października 2021 r. turyści spod znaku ZST wędrowali po Górach Bystrzyckich i Orlickich. Oprócz zdobytych w tych pasmach szczytów Korony Gór Polski – Jagodnej i Orlicy, zwiedzili ruiny Zamku Szczerba oraz związane z pobytem Fryderyka Chopina Duszniki-Zdrój i znajdujące się tam Muzeum Papiernictwa. Bazę noclegową stanowiło Schronisko PTTK „Pod Muflonem”. W drodze powrotnej do Tarnowa uczestnicy zwiedzili Twierdzę Kłodzko oraz Zamek w Mosznej.
Pogoda dopisała i choć było chłodno to można było podziwiać piękne górskie widoki szczególnie z dwóch wieży na najwyższych szczytach. Przy dobrej widoczności widać było najwyższą w Sudetach Śnieżkę.
W Rajdzie uczestniczyło 6 uczniów z klas 4 Ia, 2 TF, 2 TAT, 1 TI, 1 TN oraz 1 absolwent pod opieką p. Pawła Golca.
Impreza została zorganizowana przez członka Zarządu SKT Wiktora Wróbla z kl. 2 TF.

FOTOGALERIA

skt.zst.tarnow.pl