Uroczyście i ekologicznie z Grupą Azoty

W październiku  przypada rocznica zakończenia budowy Państwowej Fabryki Związków Azotowych w Mościcach, której bezpośrednim kontynuatorem jest Grupa Azoty S.A. Z tej okazji 2 października odbyła się uroczystość złożenia kwiatów pod tablicami upamiętniającymi budowniczych fabryki. W uroczystości wzięła udział delegacja naszej szkoły, na czele z dyrektor Dorotą Lis, wicedyrektor Beatą Łabno, panią Lucyną Olejnik oraz pocztem sztandarowym.

Udział w tym wydarzeniu nauczycieli oraz uczniów z naszej szkoły nie był przypadkowy – Grupa Azoty to nasz wieloletni partner.

Rocznica rozpoczęcia działalności Zakładów Azotowych w Tarnowie zbiega się
z Międzynarodowym Dniem Drzewa, który w Polsce obchodzony jest 10 października.

Z tej okazji już w poniedziałek, 5 października na terenie Grupy Azoty S.A. przeprowadzona została akcja ekologiczno-edukacyjna, polegająca na posadzeniu kilkudziesięciu drzew wokół budynków fabryki. W projekt zaangażowani byli nie tylko pracownicy zakładów ale także uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół Technicznych w Tarnowie-Mościcach: Martyna Broniek, Gabriela Gurgul, Mateusz Kluza, Martyna Pypeć, Michalina Wrońska, Kamil Wróbel, Paweł Zagórski, Zuzanna Zając, Wojciech Żurowski oraz pani Agnieszka Respondek.

Jako pierwsi, drzewa zasadzili Prezes Zarządu Grupy Azoty S.A., dr Wojciech Wardacki oraz przedstawiciele kadry menedżerskiej. – „Sadzimy dzisiaj przed Centrum Badawczo Rozwojowym drzewa liściaste. Cieszę się, że w akcji biorą udział pracownicy, jak również uczniowie z zaprzyjaźnionego Zespołu Szkół Technicznych w Tarnowie. Ma ona ogromne znaczenie, ponieważ drzewa są fabryką przetwarzającą dwutlenek węgla. Grupa Azoty przykłada dużą wagę do wszelkich inicjatywy zmierzających do ochrony środowiska
i poprawy życia w naszym otoczeniu. W takich akcjach zawsze bierzemy udziałˮ –
podkreślał
dr Wojciech Wardacki, Prezes Zarządu Grupy Azoty S.A.

Sadzenie drzew przez uczniów i nauczycieli ZST to już tradycja zapoczątkowana w 2014 roku przez panią Beatę Kotaś i Agnieszkę Respondek – opiekunki Szkolnego Koła Ekologicznego.

Ogromnie cieszymy się, że ekologia i ochrona środowiska to wspólny obszar działań naszej szkoły i Grupy Azoty. Dziękujemy pani Katarzynie Kapustce, menedżerowi ds. komunikacji z Departamentu Korporacyjnego Zarządzania i Komunikacji Grupy Azoty S.A. za profesjonalną organizację akcji.

 

Notatkę przygotowała: p. Agnieszka Respondek