ZST

Weekend stażystów na Węgrzech

W weekend też nie próżnujemy
Już w piątek popołudniowym zwiedzaniem starego miasta rozpoczęliśmy relaks. W sobotę pojechaliśmy z węgierskimi przyjaciółmi do miasta Herend, które znane jest z wielowiekowej tradycji wytwarzania porcelany. Po fabryce i muzeum porcelany oprowadzała nas w języku angielskim przewodniczka. Wszystkie dzieła są tam wytwarzane ręcznie i eksportowane na cały świat. Następnie pojechaliśmy do miejscowości Papa, gdzie relaksowaliśmy się w basenach termalnych. W niedzielę odwiedziliśmy pełną uroku miejscowość Tapolca,  w której zwiedzaliśmy okazałą jaskinię Tavasbarlang  z jeziorem podziemnym. Największą atrakcją w jaskini było pływanie łódkami po jeziorze.  Obejrzeliśmy również stary młyn nad jeziorem Malom, w którym pływają ogromne złote karpie japońskie. Popołudnie też spędziliśmy bardzo aktywnie. Najpierw udaliśmy się do położonego w malowniczej dolinie, niedaleko naszego pensjonatu ZOO w Veszprem.  Następnie odbyliśmy dłuuugi spacer i zmęczeni, niczym po maratonie, wróciliśmy do pensjonatu. Jutro do pracy 🙂
 
Fotorelacja ze stażu:   https://drive.google.com/drive/folders/0B2RR7QIqy3-8YjAtWmNIYmlaMTQ?usp=sharing