Sesja fotograficzna w „Kolorowym zakątku”

W środę 23 marca 2022 miało miejsce niezwykłe spotkanie – na zaproszenie dyrekcji przedszkola „Kolorowy zakątek” w Tarnowie uczniowie ZST odwiedzili ich podopiecznych. W ramach współpracy ze środowiskiem lokalnym grupa uczniów klas fotograficznych (klasy 3F i 3TF), pod opieką artystyczną pani Beaty Motuk, wykonała zdjęcia przedszkolakom uczestniczącym w codziennych zajęciach. Dzięki temu mieli wyjątkową okazję uchwycić w obiektywie niezwykłą codzienność dzieci niepełnosprawnych oraz osób z nimi pracujących. W czasie wizyty nasi uczniowie obserwowali i uwiecznili na zdjęciach dzieci uczestniczące w zajęciach m.in. z muzykoterapii, sensoplastyki, rehabilitacji oraz zajęciach z logopedą.

Dla młodych fotografów takie wydarzenie było cennym doświadczeniem zawodowym oraz szansą głębszego poznania świata i emocji osób niepełnosprawnych. Natomiast dla dzieci było to miłe urozmaicenie, szybko przełamały one pierwsze lody, chętnie wchodząc w interakcje z fotografami przed obiektywem. Efekty pracy uczniów ZST będzie można podziwiać już wkrótce podczas specjalnej wystawy.

Dziękujemy Pani Dyrektor Ewelinie Kosińskiej oraz naszym nauczycielkom pani Karolinie Rejkowicz oraz Beacie Motuk za zorganizowanie tej niezwykłej sesji fotograficznej. Z niecierpliwością czekamy na zdjęcia naszych uczniów. Przedszkolaków z „Kolorowego zakątka” już wkrótce odwiedzi kolejna grupa uczniów ZST, tym razem będą to chemicy, którzy już przygotowują dla dzieciaków ciekawe pokazy chemiczne.