Wojewódzka Licealiada w lekkotlatyce

Lekkoatleci naszej szkoły ponownie „udekorowali” ZST swoimi medalami. Tym razem w podczas zawodów Małopolskiej Licealiady czyli Mistrzostw Małopolski  w lekkoatletyce. Złoty medal i tytuł mistrzyni województwa małopolskiego zdobyła Kamili Górka (2A) w pchnięciu kulą dziewcząt a srebrny Karolina Wieja (1A) w biegu na 200 m. Wśród chłopców Bartosz Majewski (2P) zdobył srebrny medal w rzucie oszczepem a Szymon Kocowicz (2P)  brązowy w tej samej konkurencji.  Na trzecim stopniu podium stanęli: Oliver Krak (2P) w biegu na 100 m, Jan Strojny (1E) w skoku w dal oraz Oskar Brzeziński (2EM) w pchnięciu kulą.  Dodatkowo nasza sztafeta sprinterska w biegu 4*100 m w składzie: Szymon Kocowicz, Bartosz Majewski, Oliver Krak i Jan Strojny zdobyła tytuł vice mistrza Małopolski  i srebrne medale tych mistrzostw.

Gratulujemy naszym sportowcom świetnych wyników, był to bowiem  najlepszy występ w historii  startów naszych uczniów w Licealiadzie.