Wycieczka do Lwowa

Dzięki współpracy Zespołu Szkół Technicznych z Towarzystwem Przyjaciół Lwowa i Kresów Południowo Wschodnich w dniach 8-10 października br. zostaliśmy zaproszeni na wycieczkę do Lwowa. W wyprawie uczestniczyły chętne osoby z naszej szkoły między innymi z klas 4IA, 3IA, 3T/A. W pierwszym dniu pojechaliśmy do Zadwórza, tam zapaliliśmy znicze na Mogile Orląt Poległych w boju. Wracając zatrzymaliśmy się pod Wzgórzem Wuleckim, które było niemym świadkiem mordu dokonanego na polskich profesorach przez Niemców. Ofiarą tej zbrodni padli również docenci wyższych uczelni Lwowa oraz członkowie rodzin i współlokatorzy naukowców.  W kolejnym dniu zwiedzaliśmy takie miejsca jak np. Stare Miasto we Lwowie, Operę lwowską, Cerkiew Zaśnięcia NMP, Katedrę Łacińską, Katedrę Ormiańską, pomnik Adama Mickiewicza, zbiory Galicyjskiej Kasy Oszczędności. Mieliśmy także okazję zobaczyć pełny krajobraz Starego Miasta z Wieży Ratuszowej. W ostatnim dniu naszej wycieczki udaliśmy się na Cmentarz Łyczakowski, a następnie Cmentarz Orląt Lwowskich. Wracając wstąpiliśmy jeszcze na mało przez Polaków odwiedzany cmentarz Janowski. Nie zapomnieliśmy zapalić znicza na cmentarzu w Mościskach na którym w 2015 roku spoczęły prochy 111 żołnierzy Wojska Polskiego poległych w kampanii wrześniowej 1939 r. Wycieczka była dla nas cenna nie tylko pod względem patriotycznym, ale także dydaktycznym.