Wyjazd na 2. praktykę zagraniczną projektu

Wreszcie nadszedł długo oczekiwany przez nas, czyli grupę 20 informatyków i dwóch opiekunów: p. Annę Misiaszek i p. Marzenę Gawron dzień wyjazdu na staż zagraniczny w ramach projektu „Start na europejskim rynku pracy” do Bragi w Portugalii. W niedzielę, w godzinach porannych, autokarem wyruszyliśmy z parkingu w Mościcach na lotnisko w Balicach. Nasza podróż podzielona była na trzy etapy: Balice – Frankfurt, Frankfurt – Porto, w którym  serdecznie powitała nas przedstawicielka organizacji przyjmującej Bragamob, a następnie autokarem przejechaliśmy do Bragi – miejsca naszego stażu. Po dotarciu do hotelu zostaliśmy, wedle naszych życzeń,  zakwaterowani w jedno-, dwu-, trzyosobowych pokojach. Po odświeżeniu się po męczącej podróży, udaliśmy się na smaczną obiadokolację, a następnie na krótki spacer do centrum Bragi. Ponieważ dzień był bardzo wyczerpujący, po powrocie z miasta bardzo szybko zasnęliśmy.

Nasz udział w projekcie „Start na europejskim rynku pracy” realizowany jest w ramach programu Erasmus+, Akcja 1. Mobilność edukacyjna – Wyjazdy uczniów i kadry edukacyjnej w sektorze kształcenie i szkolenia zawodowe.