Wyjazd na Targi Książki w Krakowie

26 października grupa 19 uczniów ZST pod opieką bibliotekarki szkolnej oraz w towarzystwie Pani Dyrektor Doroty Lis udała się do Krakowa na XXII Międzynarodowe Targi Książki . Ta impreza to święto dla wszystkich miłośników książek, gdyż prezentuje bardzo bogatą ofertę wydawniczą (w tym roku na Targach gościło ok. 800 wydawców). Warto jeszcze dodać, że co roku krakowskie Targi mają gościa specjalnego. Gościem tegorocznych była Szwecja. Stąd najwięcej autorów zagranicznych obecnych na Targach, pochodziło z tego kraju.

Cała nasza ekipa szybko się podzieliła i pojedynczo lub w kilkuosobowych grupkach, rozpoczęło się szukanie interesujących każdego tytułów i książek w szczególnie zachęcających cenach. Dodatkową atrakcją Targów była możliwość spotkania autorów książek. W piątek obecnych było wielu autorów piszących dla dzieci np. Szwedka Asa Lind, Dorota i Dariusz Grochal, Maria Mazurek i Marcin Wierzchowski . Można było także porozmawiać i poprosić o autograf – Elżbietę i Andrzeja Lisowskich (podróżników), Wojciecha Cejrowskiego, Ojca Leona Knabita…

Nasze zainteresowanie wzbudziły również akcesoria towarzyszące Targom i książkom – niektórzy przechadzali się po halach wystawowych w złotych koronach, niektórzy obficie „częstowali się” zakładkami, ołówkami, cukierkami itp. Każdy z uczestników wycieczki nabył na Targach książkę lub kilka książek, byli też tacy, którzy wracali z puzzlami, kubkami, torbami na zakupy. Wszyscy z przekonaniem, że warto to doświadczenie powtórzyć w roku następnym – Lucyna Olejnik