XXIII Międzynarodowe Targi Książki

Kończy się październik – Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Jego ukoronowaniem była wycieczka na Targi Książki do Krakowa. Ekipa naszej szkoły – 20 uczniów, Pani Dyr. Dorota Lis i Pani Lucyna Olejnik odwiedziła Targi w drugim dniu ich trwania – 25 października.

Oferta Targów była jak zawsze bardzo bogata i urozmaicona. Każdy uczestnik wycieczki zaopatrzony w plan hal – Dunaj i Wisła, mógł wybrać te wydawnictwa, których książki najczęściej czyta i wybrać coś z ich oferty, bądź zdać się na los szczęścia i przyjrzeć się każdemu stoisku, wyłuskując interesujące go rzeczy. Okazało się, że nikt nie wracał z pustymi rękami – w ekologicznych torbach i torebkach kryły się lektury na nadchodzące jesienne wieczory oraz rozmaite akcesoria – puzzle, gry, zakładki do książek  itp. Z wyjazdu na Targi mogą też być zadowoleni wszyscy czytelnicy biblioteki szkolnej, gdyż dzięki zakupom na Targach zbiory biblioteczne powiększyły się o 35 WSPANIAŁYCH NOWOŚCI!

Ich wykaz znajduje się tutaj