Zostań mistrzem Polski w swoim fachu i wygraj udział w WorldSkills Shanghai 2022

Już w dniach 25-26 listopada br., na terenie Centrum Wystawienniczo-Kongresowego Międzynarodowych Targów Gdańskich AMBEREXPO (ul. Żaglowa 11, Gdańsk) po raz pierwszy odbędzie się ogólnopolski konkurs SkillsPoland 2021, który jest eliminacjami do międzynarodowego konkursu WorldSkills, który odbędzie się 12-17 października 2022 roku w Chinach. SkillsPoland odbędzie się w 9 konkurencjach: florystyka, frezowanie CNC, fryzjerstwo, instalacje sanitarne i grzewcze, instalacje elektryczne, meblarstwo, mechanika pojazdów elektrycznych, obsługa gości hotelowych, stolarstwo.

WorldSkills oraz EuroSkills to międzynarodowe, cykliczne wydarzenia, których zadaniem jest promowanie umiejętności zawodowych. Konkursy, w których rywalizuje 31 państw z Europy i aż 85 państw w edycji globalnej, czyli WorldSkills to największe tego rodzaju zawody na świecie. Obecnie wróciliśmy z mistrzostw Europy EuroSkills Graz 2021, które okazały się dla nas dużym sukcesem a 3 naszych reprezentantów w konkurencji florystyka, gotowanie i spawanie zdobyło brązowe medale.

W 2017 roku Polska dołączyła do rywalizacji, której efektem będą organizowane przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji i Biuro WorldSkills Poland krajowe eliminacje SkillsPoland 2021.

Zapraszamy do udziału wszystkich pasjonatów.

 Szczegóły na temat WorldSkills i SkillsPoland:

Strona internetowa inicjatywy

Link do rekrutacji

Chętni uczniowie chcący wziąć udział, proszę aby zgłaszali się do pana R. Hosaji oraz Z. Nędza.