Wizyta monitoringowa na Węgrzech

6 DZIEŃ STAŻU I WIZYTA MONITORINGOWA PROJEKTU

24.11.2016 r. w czwartek rano rozpoczęły się wizyty monitoringowe w naszych firmach. Dyrektor ZST p. Krzysztof Kołaciński, wice – dyrektor p. Aleksander Łopata – Bernacki oraz kierownik ds. kształcenia praktycznego i koordynator naszego projektu p. Wioletta Krawiec od rana towarzyszyli nam w czasie praktyk zawodowych. Zwiedzili firmy, w których pracujemy, rozmawiali z dyrektorami firm oraz opiekującymi się nami pracownikami i przede wszystkim przyglądali się naszej pracy. Tego dnia elektronicy pracowali następująco:
– opracowywali instalację przeciwpożarową i ją okablowywali,
– montowali syreny alarmowe, wymieniali elementy oświetlenia w placówce medycznej, naprawiali wadliwą instalacje elektryczną,
– montowali czujniki ruchu i rozszerzali systemy alarmowe o następne strefy.
Natomiast mechanicy wykonywali następujące zadania w firmach:
– wykonywali pomiary materiałów za pomocą czujników zegarowych, rozwiercali i frezowali otwory,
– odczytywali rysunki techniczne, czyścili maszyny, tworzyli rysunki w programie CAD,
– programowali tokarki i obserwowali ich pracę, szlifowali materiały i przygotowywali materiały do obróbki, wytwarzali śruby.
Elektrykom na ten dzień przydzielono następujące zadania do wykonania:
– zapoznanie się z zasadami bezpiecznego użytkowania rusztowania mobilnego, montaż mobilnego rusztowania,
– montaż oświetlenia dekoracyjnego, lokalizacja uszkodzonych elementów i wymiana, wymiana żarówek w oświetleniu ewakuacyjnym i zwykłym,
– kucie rowków w ścianie pod rurki i pod skrzynki instalacyjne, trasowanie, sprawdzanie przebiegu rurek w suficie, zaklejanie rurek w ścianie gipsem, kształtowanie rurek pod rowki w ścianie.

Popołudniu odwiedziliśmy sklep spożywczy w celu dokonania niezbędnych zakupów. Po kolacji Pan Dyrektor i Wicedyrektor uważnie przeglądnęli nasze dzienniczki praktyk i pochwalili nas za bardzo skrupulatne dokumentowanie przebiegu stażu.
Fotorelacja


” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]